Главная Новости

Роль етики в ділових відносинах.

Опубликовано: 18.01.2017

сервіс пошуку клієнтівЛюбі стосунки між людьми повинні бути гуманним, та етичними з суспільної точки зору. Жити, працювати і вести справи бізнесу потрібно на моральній людській основі як такій. Розглянемо деякі питання по цьому поводу. Підприємницька, чи ведення комерційної, або іншої діяльності, яка дозволена законом насамперед спрямована на отримання відповідного прибутку. Але таке трактування буде в основі своїй неправильним, бо етична складова в веденні сучасного цивілізованого бізнесу має бути в обов’язковому порядку присутня. Адже ми не живемо в часи рабовласництва, чи навіть феодальні середні віки де за етику як таку, не було й мови. Бо наймана праця, навіть дитяча експлуатувалася нещадно, без жалю і робочий час був по шістнадцять годин на добу, та й між тодішніми підприємцями не існувало як таких етичних стосунків. Основним правилом була жадоба наживи. Цей період давно пройшов - у світі відбулося немало революцій проти здирства капіталу. В наш час новітніх технологій приватне підприємництво поширене по всьому світу і доводить що є основою прогресу в цілому.

Етика в бізнесі повинна бути основною його складовою, як у внутрішніх стосунках з працюючим персоналом, так і зовнішніми з потенційними клієнтами. Етична складова завжди повинна охоплювати як виробничу, так і організаційну, чи правову сферу діяльності. В житті навіть близькі між собою люди доволі часто стають її суб’єктами. До прикладу, при розподілі батьківської спадщини, купівлі спільної нерухомості, чи придбанні транспортних засобів, та іноді і партнерство в одній бізнесовій організації. Етичні відносини між працюючими в ділових колах це і є гармонія між людьми, та їх гуманізація одне до одного, та узгоджуються всі моральні принципи. Іноді поле етики в бізнесі є проблемним, та вужчим і конкретнішим ніж етичні стосунки ділових відносин в цілому. При недостатній етичній складовій однозначно в значній мірі порушується принцип людської моралі в підприємницькій, чи комерційній діяльності.

Проблемні сторони функціонування бізнесової етики іноді трактуються, як сумісність, чи ні бізнесу і моралі. Багато століть на світовій бізнесовій арені суспільство з ринковою економікою вважають нормою і відповідно цьому виробилась так звана ринкова поведінка людини. Неприродною, або штучною, чи неринковою поведінка вважається ненормальною. Це відноситься до громадян, в основному старшого покоління пострадянських держав, до них відносяться і громадяни України. Такі особи вважають що ринкова економіка породжує експлуатацію, та соціальне і економічне відчуження людей. Та в нашій державі така ситуація проглядається, адже бізнес в нас доволі часто «збочений», та не підлягає світовим стандартам. Суспільна власність є в любій капіталістичній державі, але поряд з цим повною мірою розвиваються і надійно працюють підприємства з ринковою економікою де діють закони держави і працівники отримують належну зарплату. Побудова суспільства тільки на засадах суспільної власності недоречна і наявним прикладом можна вважати Радянський Союз, який в дев’яностих роках минулого століття потерпів крах. В любій країні є розумні, підприємливі і ініціативні особи, які здатні реалізовувати себе в ринковій економіці, але тут повинні бути прийняті відповідно цьому закони, а не займатися «рекетом» з боку можновладців до підприємливих людей на теренах малого і середнього бізнесу. Шановні підприємці відвідайте сайт Розумний.укр який однозначно безоплатно допоможе вам знайти клієнтів і опанувати ринки збуту - https://rozumnyiukr.com/

 

Новости