Вирощування зимової моркви, посадка, збір врожаю

Опубликовано: 10.01.2019

ВИРОЩУВАННЯ ЗИМОВОЇ МОРКВИ: ПОСАДКА, ДОГЛЯД, ЗБІР ВРОЖАЮ

Щоб влітку отримати свіжу моркву на місяць раніше, потрібно висаджувати її восени.

Вирощування зимової моркви: посадка, догляд, збір врожаю

Запорукою успішного врожаю зимової моркви є:

1) Правильний вибір сорту.

2) Дотримання термінів посіву.

3) Оптимальна підготовка грунту.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ПОСАДЦІ МОРКВИ НА ЗИМУ

Підготовка ґрунту полягає у видаленні бур'янів, внесення добрив і розпушенні грунту. Борозенки для посіву рекомендується зробити заздалегідь, так як при мерзлій землі це буде важко. Їх можна накрити плівкою для запобігання розмиву опадами. Також потрібно приготувати землю для їх засипання.

Якщо ділянка великий, з підготовкою грунту допоможе впоратися мінітрактор або мотоблок. Спецтехніка легко виконає важкі роботи і заощадить час.

Для посіву на зиму підходить кілька морозостійких сортів, які витримують значне зниження температури:

1) Шантане;

2) Артек;

3) Нантская - 4;

4) Словник;

5) Лосіноостровская;

6) фараон;

7) Московська зимова;

8) Вітамінна - 6.

Насіння не слід замочувати і протравливать. Їх поміщають в грунт сухими. Це краще робити в день, коли немає вітру. Зверху їх покривають і утрамбовують сумішшю з землі, перегною і торфу. Потім викладають мульчу і ялиновий лапник. Якщо в цей час лежить сніг, його розчищають і потім повертають на місце після висадки.

Завдяки своїм якостям морква Займає лідируюче місце серед вживаних в їжу коренеплодів. Також важливо, що даний вид коренеплодів досить морозостійкий плід, він витримує невеликі заморозки до -5 градусів. Уже при плюсовій температурі в 4-6 градусів, морквяний насіння починає проростати. Але все-таки, найбільш підходящою температурою для проростання є + 18-21 градус.

Зимову морква висівають у другій половині листопада, коли земля промерзає на 4-7 см, а температура повітря не піднімається вище 0 С. Дивіться більше https://motokosmos.com.ua/xingtai_xt-244_l

Навесні знімають лапник. Перші паростки з'являються при прогріванні грунту до +4 градусів. Для прискорення цього процесу до того як погода стабілізується і стане помірно теплої вкривають грядки плівкою або спанбод.

Паростки проріджують двічі: через 15 днів після проростання і на початку розвитку коренеплодів.

Протягом зростання моркви здійснюється боротьба з бур'янами, шкідниками. Також грядки необхідно регулярно поливати, якщо стоїть посушлива погода.

При дотриманні цих умов можна похвалитися раннім урожаєм моркви. Однак зберігаються ці овочі не так довго, як пізні сорти.

Новости